İngilizce Blog Açarak gelir Elde Etmek

İngilizce Blog Açarak gelir Elde Etmek

2022 yılı içerisinde dijital gelir elde eden insanların pek çoğu İngilizce siteler açarak gelir elde etmeyi hedeflemeye başladı. Bunun en önemli nedeni ise Dolar/Türk Lirası arasında ki farkın çok olması.

İngilizce Blog Açarak Para Kazanma, internetten para kazanma kategorisinin bir alt başlığı olarak geçebilir. Bu yazımda İngilizce blog açarak gelir elde etmenin ilk adımlarını size anlatacağım.

Blog siteleri yayınladıkları reklamlarla gelir elde ediyorlar ancak reklam gelirleri ülkeden ülkeye değişiyor Türkiye’de 100 kişiden gelde edilen gelir 10₺ olabiliyorken (ortalama rakamlar) İngilizce yayın yapan bir site 1 kişiden 10₺’den daha fazla para kazanabilir.

Blog siteleri ilk olarak Adsense’den gelir elde eder bu en bilinen gelir yöntemidir bir diğer gelir kanalı ile Affiliate Marketing’dir. Affiliate Marketing, amazon, ebay gibi sitelerle çözüm ortağı olmak gibi düşünülebilir.

Neden İngilizce Blog Açmalısınız?

  • Daha yüksek gelir
  • Dünya’da en fazla kullanılan dil olması
  • Aranma oranının İngilizce dilinde daha fazla olması

İngilizce Blog Açarak Adsense’den Para Kazanma

Dünyanın en fazla kullandığı dil olan İngilizce diliyle yayın yapan bir blog sitesi 1 tıklama ile 10 ile 150 ₺ arasında gelir elde edebilir. Ben Kanada’dan tek tıklama ile 98₺ geldi elde ettiğimi hatırlıyorum.

Türkçe yayın yapan blog siteleri bu rakamların yanından dahi geçemez. Ancak İngilizce bilmeden de blog açarak para kazanmanız pek mümkün değil. İngilizce eğitimi alsanız oldukça uzun süreç. Ama bu konuda ısrarcıysanız bir alternatif daha var alanında uzman İngilizce yazarlala çalışarak gelir elde etmek için yazılar sipariş edebilirsiniz.

İngilizce Blog Açarak Para Kazanma; Niche Kategori

İngilizce blog açarak gelir etmek istiyorsanız öncelik olarak kategorinizi seçeceksiniz. Örnek olarak Saç Ekimi gibi bir kategoriye içerik üretirseniz ve siteniz otoriter bir hale gelirse hem Adsense’den hemde saç ekimi yapan markalardan gelir elde edebilirsiniz.

WordPress’ten Şaşmayın

WordPress, günümüzde milyonlarca web sitenin temeli WordPresstir. SEO uyumlu alt yapısı ile birlikte en verimli performans gösteren siteler WordPresstir. WordPress’in, Google’ın kendi blog alt yapısı Blogger’den bile daha iyi performans gösteriyor olması aslında oldukça şaşırtıcı.

WordPress Yazılarımı Mutlaka Okuyun => WordPress

İçerik Kraldır

Kaliteli içerik üretimi her zaman en önemli husustur. Biz Seo Uzmanları her zaman içeriğe çok fazla değer veririz. Üreteceğiniz içerikler çok kaliteli ve okunması keyif verici olmalıdır. => Muhteşem Seo Önerileri  Burada yer alan bilgilere mutlaka göz atmanızı öneririm.

Backlink İnşası

İngilizce Blog açarak gelir elde etmeyi hedefliyorsanız eğer mutlaka Backlink nedir ne değildir haberiniz olması gerekir. Backlink satın almak için r10, wmaraci gibi forumlar kullanılabilir ancak sizin içerikleriniz İngilizce olacağı için Fiver gibi sitelerden backlink aramanız daha doğru olacaktır.

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir