Backlink Oluşturma (Muhteşem Backlink Taktikleri)

Web Sitelerinizin Google’da ilk sıralarda listelenmesini istiyorsanız başarılı bir SEO çalışması gerçekleştirmelisiniz. Bu konuda daha önce bir deneyiminiz yoksa eğer SEO Uzmanı ile çalışmanız en doğrusu olacaktır. Backlink olarak isimlendirilen çalışma ise diğer dijital varlıklardan, sitelerden sizin web sitenize gelen bağlantılardır.

Backlink çalışmalarında bütçeye ihtiyacınız vardır ancak çok şaşırtıcı şekilde en kaliteli backlink’i ücretsiz bir şekilde elde edebilirsiniz.

Backlink Nedir?

Backlink, diğer internet sitelerinden sizin oluşturduğunuz siteye yapılan bağlantılara verilen isimdir. Backlink’e örnek vermemi istiyorsanız sosyal medya profilinize eklediğiniz web sitenizin url’si kısaca bir backlinktir.

SEO uzmanı arama motoru sonuçlarında daha üst noktaları hedefler bu hedefler doğrultusunda gerekli zamanlarda yeteri kadar değeri bulunan sitelerden backlink alması gerekir.

Kaliteli ve Ucuz Baklink Nasıl Alınır ?

Kaliteli backlink nedir;

Eğer bağlantı aldığınız site sizin sektörünüz alakalı ve DA,PA de yüksek ise kaliteli backlink olarak sınıflandırılabilir. Tabi ki bu değeri olum ve olumsuz yönde etkileyecek çok faktör vardır mesela site çok fazla olumsuz içeriğe sahip sitelere bağlantı gönderiyorsa eğer sizin siteniz olumsuz yönde etkilenebilir.

Bir backlink eğer sitenize trafik getiriyorsa bu durum da o bağlantı çalışmasının kaliteli sonuçlar doğurdunu gösterir yani aldığını bağlantı kalitelidir.

Da ve Pa değeri nasıl öğrenilir https://websiteseochecker.com/bulk-check-page-authority/

Sosyal Medya’dan Kaliteli Backlink Alma;

Sosyal Medya platformlarının her biri Google tarafından değerli bulunur çünkü her birinin kendisine sadık milyonlarca ziyaretçisi vardır. Bu durumda SEO uzmanları, Sosyal Medya tarafında önemli çalışmalar yürütür. Profillerde bulunan Web Site kısmı ya da profillerde duvar olarak olarak isimlendirilen yerde düzenli olarak içerik yayınlamak bu çalışmalara örnek gösterilebilir.

En iyi backlink alınacak sosyal medya siteleri;

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • VK
 • Reddit
 • Pinterest
 • YouTube
 • Dailymotion
 • Tumblr
 • Medium
 • Instagram (Profil)

Yukarıda listelenen sitelerin yanına pek çok site eklenebilir ama en değerli Sosyal Medya Backlink hangisidir şeklinde bir soru yöneltilirse kısa bunlardan bahsedilebilir.

Forumlar! Forumlar’a Mutlaka Üye Olun

Forumlar, aynı sosyal medya sitelerinde olduğu gibi sadık kullanıcılara sahiptir. Pek çok forumda yayına aldığınız sitenizi “yeni siteler” konusunun altında yayınlayabilirsiniz. Eğer forum sizin kategoriniz alakalı ise bu durumda forumda açacağınız başlıklar ve sitenize sağlayacağınız bağlantılar daha verimli olacaktır.

Dost Sitelerden Karşılıklı Tanıtım Yazısı Yayınlayın

İnternet dünyasında yer alan arkadaşlarınız var ise ve kategorileriniz uyumlu ise mutlaka birbirinizin sitesinden tanıtım yazısı yayınlayın bu şekilde birbirine sıralama ve trafik açısından değer katmış olacaksınız. Bunu belli periyotlar içerisinde yaparsanız eğer verim oranı da artacaktır.

Backlink Satın Alın

R10 ve Wmaraci gibi forumlardan backlink satın alın. Sitenize uygun kategoride backlink satışı yapan kişilerden backlink satın alın. Ancak tanıtım yazısı formunda olmasına dikkat edin çünkü sitenize gelen bağlantının değeri size ne kadar trafik ilettiğiyle alakalıdır. Evet footer kısmına yer alınca daha fazla sayfadan bağlantı alırsınız ancak sizin sitenize faydasını trafik olarak ölçmemiz gerektiği için bağlantı alacağınız içeriğin kaliteli şekilde üretilmiş tanıtım yazıları olmasını öneririm.

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir